Koźmińska Trójka - Szkołą Odkrywców Talentów.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wielkopolskim jest pierwszą placówką oświatową w powiecie krotoszyńskim, która otrzymała ten tytuł. Nadaje go Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall.

Obecny na uroczystości burmistrz Maciej Bratborski z radością pogratulował nauczycielom, dzieciom i dyrekcji tytułu. Oznacza to dziesiątki młodych ludzi, którzy mogą w naszej szkole rozwijać swoje nietypowe umiejętności i zainteresowania. Wszystko dzięki ciężkiej i pełnej poświęceń pracy własnej oraz pracy nauczycieli. Ta akcja pokazała, że szkoła to nie tylko nudne miejsce, gdzie wkuwa się matmę, historię czy przyrodę.

- Chcieliśmy wyróżnić tych, którzy poświęcają swój czas i energię, aby pomagać uzdolnionym uczniom rozwijać się - mówiła minister edukacji Katarzyna Hall podczas uroczystego podsumowania akcji.

W czasie uroczystości burmistrz Maciej Bratborski, dyrektor szkoły Arleta Szkudlarek oraz nauczycielka przyrody Malgorzata Garlińska dokonali odsłonięcia tablicy, która zawiśnie na murach szkoły. Zaprezentowały się także dzieci, chwaląc się w ten sposób swoimi talentami. Uczniowie i uczennice śpiewali, tańczyli, recytowali wiersze, grali na instrumentach. Wszyscy otrzymali gromkie brawa od zgromadzonej w sali sportowej widowni.

Uroczystość odsłonięcia tablicy odbyła się 22 czerwca 2011 roku. W uroczystości wzięli udział między innymi burmistrz: Maciej Bratborski, ksiądz dziekan, proboszcz parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, nauczyciele, rodzice i uczniowie.